Typy peliet

Peletové typy krmív

Tieto krmivá sú vyrábané pomocou extrudéra (vysokotlakový valec), miešaním a ohrevom pod vysokým tlakom. Riadením tlaku a teploty súčasne je vyrábaná peleta spĺňajúca exaktne dané požiadavky.


Pórovitý typ krmiva

“Expandované” pelety rycho absorbujúce vodu a sú pórovité. Ich pružná konzistenca, ktorá nie je bežná u iných krmiv, je vhodná pre ryby konzumujúce živé krmivo vzhľadom k podobnej štruktúre živého planktóna.


Diskovitý typ krmiva

Tenko tvarované plátky v tvare vyvinutom a prispôsobenom základnym návykom pre príjem potravy sumcov, panciernikov a ostaných ryb žijúcich na dne.


Tvrdý typ krmiva

Krmivo s veľmi malým podielom vzduchu vo vnútri peliet udržuje svoju štruktúru vo vode po dlhú dobu. Vhodný typ pre raky a kraby pustevníky, ktorí príjmajú potravu pomalím trháním a delením na malé časti.


Granulovaný typ krmiva

Velmi malé peletky vyrobené z predohriatých a práškovitých zložiek tvarovaných do malých guličiek s využitím speciálnych patentovaných pojív. Každá peletka sa procesom Hikari®’s Micro-Coating™ pokrývá tenkým povlakom uzatvárajúcim výživné látky a eliminuje ich rozklad vo vode. Mäkké, ľahko prijmané a plné výživy, tieto pelety nikdy nekalia vodu v akváriu. Najlepšia voľba pre malé tropické rybky, ktoré normálne prijímajú vločky.